Western Kentucky University (WKU)

Western Kentucky Üniversitesi, Louisville’nin güneyine 110 mil ve Nashville’nin kuzeyine 61 mil uzaklıkta olan 50,000 nüfuslu Bowling Green şehrinde yer almaktadır. Tepedeki konumuyla Bowling Green’e üstten bakan WKU kampüsü ülkenin en güzel kampüslerinden biridir. Bowling Green; General Motors Corvette Fabrikası ve Ulusal Corvette Müzesine ev sahipliği yapmaktadır.

80 dönümlük araziye kurulu olan merkez kampüste 66 yapı bulunmaktadır ve ek olarak 305 dönümlük üniversite çiftliği bulunmaktadır. Okul, bünyesinde ABD’den ve diğer 46 ülkeden gelen 18,000 öğrenciyi barındırmaktadır.

Western Kentucky Üniversitesi güney üniversiteleri arasında sürekli dereceye giren ve akademik açıdan iddialı üst düzey bir üniversitedir. WKU öğrencileri Kentucky’deki üniversite mezunları arasında tıp, diş hekimliği, veterinerlik, eczacılık ve teknik tıp okullarına kabul edilmede en yüksek başarı oranına sahip olma ayrıcalığını yaşar. MBA programı 1 yıl süren üniversitede, psikoloji, iletişim, işletme, finans/ekonomi gibi çok sayıda bölüm bulunmaktadır.

Western Kentucky Üniversitesi ESLI öğrencileri, WKU kampüs yurtlarında konaklarlar. Her yurtta bilgisayar, kablo televizyon ve ücretsiz internet bağlantısı vardır. Kampüste 18 öğrenci yurdu ve tatiller ve aralar süresince de kampüste kalan öğrenciler için de 1 tane yıl boyunca hizmet veren yurt vardır. WKU’da uygun ve ekonomik seçenekler sunan yemekhaneler dışında Taco Bell, Pizza Hut, Mc Donald’s, Subway Sandwiches ve Starbucks Coffee gibi restoranlar da mevcuttur.

Ortalama eğitim ve yaşam ücretleri (1 sömestr):

* Burslu lisans programı:  $ 4,829
* Burssuz lisans programı: $ 9,389
* Burslu yüksek lisans programı:  $ 5,060
* Burssuz yüksek lisans programı: $ 9,550
* Konaklama: $1,040 (paylaşımlı dairelerde kampüs içi konaklama)

Burs Kriteri:

* Lisans tamamlama (transfer) burslarına başvuru için 2. Sınıfa kadar lisans ortalamanızın 4 üzerinden 3.4 ve üstünde olması gerekmektedir. (24 kredi)
* Yüksek lisans burslarına başvuru için lisans not ortalamanız 4 üzerinden 2.5 ve üzeri olmalıdır.

bilgi işlem ve başvurularınız için

Kategori : İNGİLTERE'DE ÜNİVERSİTE FİYATLARI and tagged , , , , , .