West Texas A/M University

West Texas A&M University sıcak bir üniversite şehri olan Canyon’da yer alır. Ufak bir şehir olmakla birlikte Canyon, bölge halkının ve WTAMU öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak büyüklüktedir. Kampüse sadece 17 mil uzaklıkta 160,000 kişilik nüfusa sahip Amarillo şehri bulunmaktadır. Amarillo, alışveriş merkezleri ve pek çok kültürel ve eğlence merkezi olan merkez niteliğinde bir yerdir. WTAMU, gölgelik ağaçları, yeşil çimleri, güzel bahar ve yaz çiçekleriyle bir vahayı andırır.

West Texas A&M University  Texas A&M Üniversite Sisteminin üyesi olan bir devlet üniversitesidir. 6,000’i aşan öğrenci sayısıyla West Texas A&M University, değişik yaşam biçimleri ve değerleri ile zengin bir ortama sahip bir okuldur. West Texas A&M University 40 ülkeden 200’ü aşkın uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. The West Texas A&M University’deki öğrencilerin %55’ini kız, %45’ini de erkek öğrenciler oluşturmaktadır.

WTAMU küçük sınıfları, kariyere yönelik geniş seçenek yelpazesi ve öğrenci odaklı eğitim anlayışı ile öğrencilerine yüksek kalitede eğitim sunmaya çalışmaktadır

Ortalama eğitim ve yaşam ücretleri (1 sömestr):

* Burslu lisans programı:  $ 2,977
* Burssuz lisans programı: $ 6,697
* Burslu yüksek lisans programı:  $ 2,504
* Burssuz yüksek lisans programı: $ 5,294
* Konaklama: $1,478 (paylaşımlı dairelerde kampüs içi konaklama)

Burs Kriteri:

* Lisans burslarına başvuru için lise diploma notunuz 5 üzerinden 3.0 ve üzeri olmalıdır. Burs için hazırlık sınıfında ilk %25’lik başarı dilimine girmek gerekmektedir.
* Yüksek lisans burslarına başvuru için lisans not ortalamanız 4 üzerinden 3.0 ve üzeri olmalıdır.

 
Kategori : İNGİLTERE'DE ÜNİVERSİTE FİYATLARI and tagged , , , , , .