Trinity Western University (TWU) – Kanada

Trinity Western University (TWU) - KanadaTrinity Western Üniversitesi kampüsü, Kuzey Amerika’nın en güzel manzaralarının bulunduğu Frazer vadisinde yer almaktadır. Pasifik okyanusunun sıcak rüzgarlarının etkisiyle bölgede tüm yıl boyunca ılıman bir iklim hâkimdir. Üniversitenin arkasında silueti görülen Rocky Dağları, öğrencileri kayak yeteneklerini sınamaya davet etmektedir.

Trinity Western Üniversitesi kampüsü, Vancouver’a 45dk mesafede yer alan Langley şehrinde 64 dönümlük muhteşem bir arazide yer almaktadır. Merkez kampüste 30 binanın yanında pek çok sosyal tesis ve eğlence alanı da bulunmaktadır.

Akademik yeterliliği olan öğrenciler için Akademik İngilizce & Üniversite hazırlık programlarının yanında “Sadece İngilizce” eğitimi de mevcuttur.

1962 de temeli atılan Trinity Western University nin 4000 üzerinde lisans ve yüksek lisans öğrencisi bulunmaktadır. Birçok alanda eğitim veren bu üniversite Kanada’nın en saygın üniversitelerinden biridir. Sosyal alanlar ve iktisadi idari bilimlerde Kanada’da her yıl yapılan üniversite puanlamalarında 3 alanda A+ alan tek üniversite olma özelliğine sahip olan TWU, eğitimAL öğrencilerine senelik 2000 ile 7000 CAD arasında değişen burslar sağlamaktadır. Okulun kendi hazırlık atlama sınavı da bulunmakta ve böylece başvuru yapan adaylardan TOEFL sınavı istenmemektedir. İngilizcesi yeterli olmayan öğrenciler hazırlık ile başlayabilmektedir.

Ortalama eğitim ve yaşam ücretleri (1 sömestr):

* Burslu lisans programı:  CA$ 4,288 ile CA$ 6,288 arasında değişmektedir.
* Burssuz lisans programı: CA$ 7,788
* Yüksek lisans programı:  CA$ 6,840
* Aile yanı konaklama: $1,265 (paylaşımlı dairelerde kampüs içi konaklama)

Burs Kriteri:

* Lisans burslarına başvuru için lise diploma notunuz 5 üzerinden 2.5 ve üzeri olmalıdır. Ortalama yükseldikçe burs oranı değişmektedir. Senelik en az 2000 CA$, en fazla 7000 CA$’dır.

 

Trinity Western University (TWU) – Kanada bilgi işlem ve başvurularınız için

 

Kategori : KANADA'DA ÜNİVERSİTE FİYATLARI, YURTDIŞI ÜNİVERSİTE FİYATLARI and tagged , , , , , , , , .