Texas A/M University

Amerika’nın en iyi üniversitelerinden biri olan Texas A/M Üniversitesi ile uluslararası standartlarda eğitim alabilirsiniz. Texas A&M University-Corpus Christi, Texas A&M üniversite sisteminin üyesi olan bir devlet üniversitesidir. Yaklaşık olarak 100 dönümlük genişliğe sahip bir adada yer alan modern kampüsü 8,200 öğrenciye hizmet vermektedir. Üniversitenin akredite olduğu kuruluşlar arasında “American Assembly of Collegiate Schools of Business (AACSB), Accreditation Board of Engineering & Technology ve Applied Science Accreditation Commission” yer almaktadır.

Üniversitede hemen her alanda lisans ve yüksek lisans programları bulunmaktadır. Öne çıkan bölümler arasında bilgisayar bilimleri, finans, muhasebe, işletme, ekonomi, iletişim, eğitim, psikolojik danışmanlık, sosyoloji, müzik, ve MBA (İşletme Yüksek Lisans) programları bulunmaktadır.

Kampüste yaşamak üniversite deneyiminize yeni bir açı katar. Üniversitede konaklayarak, inanılmaz körfez manzaralarının, lokalin ve yüzme havuzunun tadını çıkarırsınız. Eğlence ve dinlenme merkezlerinde bilardo ve pin pon masaları, oyunlar, TV ve spor salonları bulunmaktadır.

Ortalama eğitim ve yaşam ücretleri (1 sömestr):

* Burslu lisans programı:  $ 3,084
* Burssuz lisans programı: $ 6,804
* Burslu yüksek lisans programı:  $ 2,416
* Burssuz yüksek lisans programı: $ 5,206
* Konaklama: $3,650 (paylaşımlı dairelerde kampüs içi konaklama)

Burs Kriteri:

* Lisans burslarına başvuru için lise diploma notunuz 5 üzerinden 3.5 ve üzeri olmalıdır.
* Yüksek lisans burslarına başvuru için lisans not ortalamanız 4 üzerinden 2.75 ve üzeri olmalıdır.

 
Kategori : AMERİKA'DA ÜNİVERSİTE FİYATLARI and tagged , , , .