INTERNATIONAL LANGUAGE SCHOOLS

ILSC okulları Kanada’nın üç büyük kenti Montreal, Vancouver ve Toronto’da bulunur. 1991 yılında kurulmuştur Montreal’de iki dilin konuşmasının avantajı okula da yansımıştır. Bu merkezde İngilizce veya Fransızca dillerinden istediğiniz bir tanesini öğrenebilirsiniz. Okulda her düzeyde İngilizce eğitimi alabilirsiniz. Ayrıca kapsamlı seçmeli dersleri ve sunulan çeşitli programları ile katılımcıların her türlü ihtiyaçlarına faydası dokunabilecek bir program yapısına sahiptir. Okulun en önemli özelliklerinden bir tanesi ise öğrencilerine problemlerinde yardımcı olabilecek ve onalrın anadillerin konuşan uluslararası bir danışmanlık sistemine saip olmasıdır. İngilizce öğretmenlerinin hepsi ise TESL sertifkalı ve üniversite mezunudur. Kolej ve ileri düzey mesleki eğitim hedefleyen öğrenciler içinse okulun Greystone College ile partner olması bir avantaj sağlar. Gerekli İngilizce eğitimlerini ILSC’de tamamlayan öğrenciler daha sonra isterlerse Greystone College programlarına da devam edebilirler.

Konaklama Tipleri

 

·          Aile Yanı Konaklama: İngilizcenizi pratik etmeniz ve Kanada kültür ve yaşamının içine girmeniz için size mükemmel bir fırsat veren bu konaklama tipinde aileler okula 40-60 dakika uzaklıkta yaşarlar.

·          Diğer: Aile yanını tercih etmeyen öğrenciler mobilyalı apartmanlarda, otelde, hostellerde, üniversite veya öğrenci yurtlarında kalmayı seçebilirler.

 

 

 

MONTREAL

Okul modern bir binada şehir merkezinde hizmet verir. Donaımları arasında 24 sınıf, 2 bilgisayar salonu, 1 öğrenci salonu, 1 kafeterya ve kablosuz internet erişimi vardır. Fransızca eğitimi sadece bu kampüste verilir.

 

3,5 milyon nüfusu ile Montreal Kanada’nın iki resmi dili olan şehirlerinden birisidir. Dünyanın da en büyük ikinci Fransızca konuşulan şehridir. Kozmopolit ve kültürel ve sosyal açıdan son derece zengin bir kenttir. Kanada’nın doğusunda bulunur. Şehirde Avrupa izlerini bulmak mümkündür. Tarihi mimarisi Avrupa etkileri taşır. Gezip görebileceğiniz yerler arasında; Jardin Botanique de Montreal, Vieux Montreal, Basilique Notre-Dame, Mont Royal, City Hall, China Town, Marche Bonsecours, Parc Olympique, Marche Atwater, Place d’Armes, Place Jacques, Cartier vardır. Ayrıca Arkeoloji Tarih Müzesi, Güzel Sanatlar Müzesi, Bilim Müzesi, Tarih Müzesi, Doğa Müzesi ve Modern Sanatlar Müzesi’ni de gezebilirsiniz.

TORONTO

2005 yılında yeni taşındığı kampüsünde eğitim veren merkez okulun 2. büyük dil eğitim merkezidir. Donanımları arasında; 43 sınıf, 2 bilgisayar salonu, 2 internet cafe, 3 öğrenci salonu, 1 kafeterya ve kablosuz internet erişimi bulunur.

Kanada’nın en canlı şehirlerinden biri olan Toronto’nun nüfusu 3 milyon civarındadır. Toronto, Niagara Şelaleleri’nden 2 saat, Ontraio Gölü’ne ise yalnızca 100 kilometre uzaklıktadır. Hem çok iyi eğitim alabileceğiniz, hem de güven içinde yaşayabileceğiniz bir şehirdir. Olağanüstü ışık gösterileri, gökyüzü manzaraları, Ontario Sanat Galerisi ve eşsiz Sky Dome ile Toronto her zaman heyecan verici, güvenli ve temiz bir şehirdir. Kendi içinde bir dünya sunar. Şehirde ayakkabı, el sanatları, seramik, bilim, sanat, tekstil, uzay ve tarihi müzeler vardır ve hepsi görülmeye değerdir. Toronto aynı zamanda toplu taşıma alanında çok rahat ve ekonomik bir şehirdir.

 VANCOUVER

Vancouver okulu ILSC’nin en büyük merkezidir. Kentte dört farklı kampüste eğitim verir. Donanımları arasında; 87 sınıf, 7  bilgisayar salonu, 6 öğrenci salonu ve kablosuz internet erişimi vardır.

British Columbia’nın en büyük kenti olan Vancouver, Kanada’nın Hawaii’si olarak da bilinir. Kanada’nın iyi üniversitelerini barındıran yapan kentte pek çok spor, sosyal ve kültürel aktiviteye katılma imkanı vardır. Stanley Park, Grouse Mountain, Pacific Spirit Park gibi pek çok doğa güzelliği ve parka sahiptir. Bir tarafında dağlar bir tarafında ise Pasifik Okyanusu ile doyumsuz bir manzaraya sahiptir. 2010 yılındaki Olimpiyat Oyunları kentin hızlı şekilde gelişmesine yol açmıştır. Dünyanın her köşesinden gelen insanlarıyla Vancouver çok kültürlü bir nüfus yapısına sahiptir. Modern bir kent olduğunun en iyi kanıtı iyi işleyen bir ulaşım sistemdir. Şehir için ulaşımda SkyTrain’i, deniz otobüslerini veya otobüsleri kullanabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Akademik İngilizce Programları

 

·          Akademik Hazırlık Programı: Kuzey Amerika’da akademik eğitim almak isteyen kişilere yönelik ağırlıklı olarak gramer ve okuma üzerinde duran bir programdır.

·          Kolej ve Üniversite Geçiş Sertifika Programı: İngilizce seviyesine göre 8 ila 48 hafta süreli olarak u programa katılabilirsiniz. Programı bitirdiğinizde herhangi bir sınav gerekmeksizin okulun partner üniversite ve kolejlerine geçiş yapabilirsiniz. Daha programa başlarken gitmek istediğiniz üniversite veya kolejden şartlı kabul mektubu almak mümkündür.

·          Standart İngilizce/Fransızca Kursu

·          Yoğun İngilizce/Fransızca Kursu

 

İş İngilizcesi Programları

 

·          İş İngilizcesi /Fransızcası: Ticari hayata yönelik dil becerilerinin yanısıra çeşitli işletme ve pazarlama konuları da işlenir.

·          İşletme İngilizcesi Sertifika Programları

·          Sahne Sanatları İngilizce Sertifikası

·          İngilizce Hitabet Sertifikası

·          Sosyal Bilimler Sertifika Programları

·          Executive Mini Grup Fransızca/İngilizce Kursları

·          Bire bir Özel Executive Fransızca/İngilizce Dersleri

 

Sınav Hazırlık Programları

 

·          Cambridge Sınav Hazırlık Kursu

·          TOEIC Sınav Hazırlık Kursu

·          TOEFL Sınav Hazırlık Kursu

·          IELTS Sınav Hazırlık Kursu

·          Business English BEC Sınav Hazırlık Kursu

·          DELF Fransızca Sınav Hazırlık Kursu

İngilizce/Fransızca Öğretmenlerine Yönelik Programlar

 

·          TESOL ve Çocuklar için İngilizce Öğretimi Hazırlık Sertifika Programı: 8 haftalık İngilizce öğretmenliği programına 3 haftalık sınıf içi staj dahildir. Sadece Vancouver’da sunulur.

·          Çocuklar için İngilizce Öğretmenliği Sertifikası: 4 haftalık İngilizce öğretmenliği programına 1 haftalık sınıf içi staj dahildir. Sadece Vancouver’da sunulur.

·          CEFLE Fransızca Öğretmenleri Kursu

Yaz Okulları

Montreal Fransızca/İngilizce Yaz Okulu: Temmuz ve Ağustos aylarında 1 ila 7 hafta süreli olarak sunulur. Aile yanı konaklama şeklindedir. 13-17 yaş grbuna yöneliktir.

Greystone College ile Ortak  Sunulan Sertifika Programları

 

·          International Business Management

·          Hospitality Management

·          Convention Management

·          TESOL (Teachers of English to Speakers of Other Languages),

International Language Schools of Canada fiyat listesi

Kategori : KANADA DİL OKULU FİYATLARI, YURTDIŞI DİL OKULLARI and tagged , , , , , , , , , , , .