Foothill and De Anza Colleges


TOP PROGRAMS:

  1. Business/Entrepreneurship
  2. IT, Computer Science, Biotechnology/informatics, Animation, Film/TV Production
  3. Transfer programs to top Bachelor’s degrees
Foothill ve De Anza’ya Bir Bakış: 2 üniversite. 2500 arkadaş. 2 yıl boyunca ilham alacağınız olanaklar
Son 50 yıl boyunca Foothill ve De Anza, olağanüstü akademisyen kadrosu ve uluslararası düzeydeki üniversitelere transfer başarısı açısından ABD’deki en iyi iki yıllık üniversiteler arasındaki yerini sürekli olarak korudu. San Francisco’nun hareketli körfez bölgesinde (Bay Area) bulunan, yenilikçi ve ileriye dönük düşünce yapısıyla tanınan okulumuz, kayıtlı uluslararası öğrenci sayısı 3.701 olup ülkedeki tüm yüksek eğitim kurumları arasında en fazla uluslararası öğrenciye sahip ikinci okuldur.
Yakın Geçmişteki Başarı Öykülerimiz:
University of California (UC) ve California State University (CSU) sistemlerinin toplamına en yüksek sayıda öğrenciyi transfer ederek 1. sıraya yerleşmiştir.
2011 Güz Dönemi için UC Berkeley’e 119 ve 2010 Güz Dönemi için UCLA’ya 154 uluslararası öğrenci kabul edildi.
2010 yılında yapılan bir araştırmaya göre, Foothill ve De Anza Kolejleri, Kaliforniya’daki tüm kolejler arasında transfer başarısında 1. ve 2. sıraya yerleşmiştir.
Foothill-De Anza’nın Rektörü Martha Kanter, şu an Barack Obama yönetiminde Eğitim Sekreterliği görevi yapıyor.
Bill Gates, yenilikçi matematik programımızı izlemek için kampüsümüzü düzenli olarak ziyaret ediyor.
Kaliforniya Eyaleti Yılın Profesörü Ödülü
Foothill, son zamanlarda bir Girişimci Merkezi kurdu ve Silikon Vadisi’nde yer alan Google, Wells Fargo ve risk sermayesi firmalarının işletme yöneticilerinin jüri üyeliği yaptığı bir İş Planı Yarışması oluşturdu.
Yarım milyar dolarlık kampüs renovasyonunu tamamlamak üzereyiz ve birçok yeni ödül almış bina da ekledik.
Yarı Fiyatına En İyi Lisans Programları:
Kolejlerimiz işletme, pazarlama, mühendislik, animasyon ve film yapımı, biyoteknoloji, enformatik, GIS, nano-bilimler ve çevre bilimleri gibi 100’ün üzerinde üniversite transfer programı sunmaktadır. Foothill ve De Anza’da iki yıl geçiren öğrenciler, özellikle uluslararası öğrencilere hizmet veren akademik danışmanlar, kampüslerimize gelen 50’nin üzerindeki üniversitenin katıldığı her yıl yapılan transfer fuarları ile çok aktif hizmet veren Transfer Merkezleri gibi muhteşem trannsfer desteğimizden faydalanırlar. Tüm bunlar, uluslararası öğrencilerin UC Berkeley, UCLA, UC San Diego, USC, Stanford, Yale, Cornell, Indiana, NYU, Mt. Holyoke ve başka birçokları gibi en iyi üniversitelerde birinci sınıfa veya üçüncü sınıfa başarılı bir şekilde geçiş yapmalarına yardımcı olur.
Makul fiyatlı harç ücretlerimiz, 100’ün üzerinde üniversite ile yapılmış kapsamlı anlaşmalar ve University of California’nın 8 kampüsüne ve başkalarına 16 garantili transfer kabül anlaşmaları sayesinde, ilham verici 2+2 denklemi öğrencilerin yarı fiyatına çok seçkin bir üniversiteden lisans diploması almasına izin verir.
Sınıflarımız, az mevcutlu olup asistanlardan değil ülke çapında kabul görmüş profesörlerden kişiye özel ilgi görecek ve eğitim alacak şekilde tasarlanmıştır.
San Francisco ve Silikon Vadisi Konumu:
Foothill ve De Anza, bilgisayar teknolojilerinde dünya başkenti Silikon Vadisi’nin hemen kalbinde San Francisco’nun hareketli Bay Area’da konumlanmıştır. San Francisco’nun 45 dakika güneyinde ve ABD’nin 10’uncu büyük şehri olan San Jose’nin 20 dakika batısında bulunuyoruz. San Francisco Uluslararası Havalimanı’nın 30 dakika güneyindeyiz.  Yıl boyunca 300 güneşli gün ve ortalama 21°C sıcaklıklarla gerçek bir Kaliforniya yaşam tarzı sunuyoruz. Kısa bir araba yolculuğu sonrasında ülkenin en güzel sörf, golf ve doğal manzaralarına sahip olan Pasifik Kıyısındaki plajlara ulaşabilirsiniz.  Apple, Yahoo!, Google, Adobe, eBay, Cisco Systems, Facebook, Intel, Pixar ve 6.000’den fazla teknoloji şirketinin genel merkezinin yakınımızda bulunması, girişimciliğin ve yenilikçiliğin ruhunu keşfetmek isteyenler için bizi ideal bir konuma getirmiştir.
İlham Veren Kampüs Yaşamı ve Tesisler
American Institute of Architects (Amerikan Mimarlar Enstitüsü), Foothill kampüsünü “şimdiye kadar inşa edilmiş en güzel devlet üniversitesi” olarak ödüllendirdi.
Katılmak, öğrenmek ve yönetmek için sonsuz fırsatınız var: 60’dan fazla aktif kulüp, öğrenci meclisi, üniversite atletizm takımı ve üniversite spor takımları, gazete, radyo istasyonu ve kültürel miras ayları.
Kampüsün en gözde tesislerinin arasında en gelişmiş Bilgisayar ve Multimedya Laboratuarları, Medya Yayın Merkezi, Diş Kliniği, Stadyumlar, Golf ve Tenis Kompleksleri, Olimpik Yüzme Havuzları ve Planetaryum yer almaktadır.
Cazip Eğitim Ücretleri ve Esnek Kabul:
Başvurular sırasıyla 3 aylık Güz (son gün 30 Haziran), Kış (son gün 31 Ekim) ve Bahar (son gün 31 Ocak) dönemleri için kabul edilmektedir. İngilizce yeterlilik için 500 (yazılı sınav), 61 IBT üzeri TOEFL puanı ya da 6,0 veya daha üzeri IELTS puanı gerekiyor.
Eğer İngilizce test sonucunuz kabül kriterleri için gereken en az puanın altındaysa, dil okulunda belli bir seviyeyi tamamlayıp Foothill ve De Anza’ya garantili kabül için kardeş dil okullarımızdan birine gidebilirsiniz. Bu durumda TOEFL veya IELTS test şartı gerekmez. İngilizcesi TOEFL şartımızın biraz altında olan ve eğitimlerine Güz Döneminde başlamak isteyen öğrenciler, her iki kampüste Yaz Dönemi İngilizce Köprü Programı’na katılabilirler.
Uluslararası öğrenciler için eğitim harçları son derece makul olup şu anda akademik yıl için $5.724 olacağı tahmin edilmektedir (dönem başına en az 12 krediden, kredi başına $159 baz alınarak).
Başvuru Koşulları:

  • Başvuru Formunun Doldurulması
  • İngilizce yeterlilik (TOEFL IBT 61, IELTS 6.0)
  • Son bitirilen okulun mezuniyet belgesi ve transkript,
  • Öğrenim Ücreti

 

 

Öğrenim Ücreti:

Öğrenim Ücreti ve Kayıt Ücreti $5,459
Sağlık Sigortası $1,266
Yaşam Masrafları $4,000
Konaklama Giderleri (10 aylık) $8,000
Total
$18,275

 Foothill and De Anza Colleges bilgi işlem ve başvurularınız için

 

Kategori : AMERİKA'DA ÜNİVERSİTE FİYATLARI, YURTDIŞI ÜNİVERSİTE FİYATLARI and tagged , , , , .