EAST COAST SCHOOL OF LANGUAGES

East Coast Dil Okulları (ECSL) 1988’den bu yana İngilizce eğitimi vermektedir. Öğrencilerimizin söylediği gibi: “biz yalnızca bir okul değil, bir aileyiz”. Okulumuz Nova Scotia’nın başkenti Halifax’in merkezindedir. Halifax, tarihin cazibesi ile modern imkanları birleştiren güvenli ve arkadaşça bir şehirdir.

 ECSL’de öğrencilere sıcak ve samimi bir eğitim ortamı, deneyimli ve kalifiye öğretmenler tarafından sunulur. Halifax limanına bakan on dershanemizin hepsinde ortalama sekiz-on öğrencilik küçük sınıflarımız rahatlıkla ders yapabilir. Öğrenciler, ferah öğrenci salonumuzda dinlenebilir, bilgisayar laboratuvarımızı kullanabilir veya kendi bilgisayarlarıyla kablosuz internet servisimizden faydalanabilirler.

Kesin olarak uygulanan “yalnızca İngilizce” politikamız, öğrencilerin okul içinde her zaman İngilizce konuşmak zorunda oldukları manasına gelir.

Programlar

Programlara yarı-zamanlı kaydolmak mümkün olduğu halde, ögrencilerimizin coğu tam-zamanlı yoğun programlarımızdan yararlanır. Tam-zamanlı yoğun programlarımızdaki öğrencilerimiz her hafta sabahları onbeş, öğleden sonraları on saat sınıf eğitimi ile, beş saat sosyal aktivite ve iki saat rehberlik çalışmaları olmak üzere toplam 32 saat ders alırlar. Öğrencilerin gelişmeleri aylık değerlendirmelerle izlenir ve ay sonunda yapılan mezuniyet törenlerinde bitirme sertifikaları verilir.

Sabah derslerinde öğrenciler mesleki, gündelik ve akademik hayatta önem taşıyan iletişim becerilerini geliştirmek üzere çoklu-beceri dersleri alırlar. Genel kabul görmüş ders kitaplarının yanı sıra özgün malzemelerle öğrenciler dinleme, okuma, yazma, kelime bilgisi, gramer, konuşma ve telaffuz üzerine eğitim alırlar.

Öğleden sonraları, öğrenciler aşağıdaki özelleştirilmiş programlardan birini seçebilirler:

Akademik Amaçlı İngilizce (EAP)

EAP programımız öğrencilere Mount Saint Vincent Üniversitesi, Dalhousie Üniversitesi veNSCAD Üniversitesi’ne (TOEFL gerekmeden) direkt giriş hakkı verir. EAP öğrecileri, üniversiteye devam ederken, sunum yaparken, kapsamlı okuma yaparken ve ödev yazarken kendilerine gerekecek becerileri öğrenerek üniversiteye hazırlanırlar. Üç farklı seviyeden oluşan programın her bir seviyesi üç ayda tamamlanır. En üst EAP seviyemizde (500) öğrenciler aynı zamanda yarı-zamanlı üniversite dersleri alırlar. 500 seviyesini ve yarı-zamanlı üniversite derslerini tamamlayan öğrenciler, TOEFL sınavı gerekmeden, üniversiteye tam-zamanlı öğrenci olarak kabul edilirler.

İletişim Amaçlı İngilize (ECP)

ECP dersleri pratik aktiviteler yardımıyla iletişimde akıcılık kazanmaya, konuşmaya ve dinlemeye odaklanır. Grup çalışmaları, projeler, sınıf içi ve dışı aktiviteler öğrencilere yoğun ve interaktif pratik imkanı verir.

İş  İngilizcesi (EFB)

EFB programı, kariyerleri için İngilizce’ye ihtiyacı olan, CompuCollege’de iş idaresi okumayı planlayan, bir Kanada şirketinde staj yapacak ya da yüksek bir TOEIC puanı tutturmak isteyen öğrenciler içindir. ECSL aylık TOEIC sınavları için Halifax’ın resmi TOEIC merkezidir. EFB programı yoğun ve interaktifdir; öğrencilerin tüm aktivitelere katılmaları beklenir.

Akademik TOEFL (AT)

Akademik TOEFL sınıfları, çoğu Kanada üniversite ve yüksek okulları tarafından gerekli görülen yüksek sınav puanlarının tutturulmasını amaçlayan öğrenciler için tasarlanmıştır. Yoğunlaştırılmış dersler ve sınav gerekliliklerinin pratiğiyle, öğrenciler iBT TOEFL için gereken bütün becerilere hakimiyet kazanırlar.

ÖZELLEŞTİRİLMİŞ PROGRAMLAR
İki Şehir Deneyimi

ACCESS Uluslararası İngilize Dil Merkezi ile ortaklaşa sunulan bu program Kanada’da iki farklı ve heyecan verici şehirde; Halifax, Nova Scotia ve Toronto, Ontario’da yaşamak isteyen macera sever öğrenciler için tasarlanmıştır. Halifax’da eski moda doğu kıyısı konukseverliğini ve sıcakkanlığını yaşayan öğrenciler Toronto’da ise büyük şehrin telaş ve karmaşasını görebilirler.

ECSL Stajyerlik Programı

Bu program da ACCESS Uluslararası İngilize Dil Merkezi ile ortaklaşa sunulmaktadır. İs İngilizcesi öğrenmek ve bir Kanada şirketinde iş tecrübesi kazanmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Bu programı alan öğrenciler öncelikle, East Coast Dil Okulları’nda işe hazırlanma bileşeni de bulunan iş İngilizcesi öğrenirler. Daha sonra stajyerlik yerleştirmelerine katılmak için Kanada’nın ticari ve finansal merkezi Toronto’ya giderler.

East Coast School of Languages fiyat listesi

Kategori : KANADA DİL OKULU FİYATLARI, YURTDIŞI DİL OKULLARI and tagged , , , , , .