DIABLO VALLEY COLLEGE – USA

Mükemmel bir Akademik eğitim: DVC’de 2 yıl + Üniversitede 2 yıl = LisansDerecesi DVC’de iki yıl eğitim gördükten sonra öğrenciler, Lisans eğitimlerini başka bir üniversiteye geçiş yaparak iki veya daha fazla yılda tamamlama seçeneğine sahip olur. DVC UC Berkeley ye en çok örgenci  yatay geçişi yapan kurumdur.  Bilindiği   gibi, UCB yıllardır dünyanın en iyi üniversiteleri arasında konumlandırılmaktadır. 2010 da hem dünyada hem ABD de dünyanın en iyi ikinci üniversitesi seçilmiştir.

DVC nin  UC San Diego, UC Davis, UC Irvine, UC Merced, UC Santa Barbara ve  UC Santa Cruz ile , yabanci ögrencilerin  transferlerini garantileyen  YATAY GEÇIS GARANTI anlaşmaları  vardır.  Bunun yani sira,  California’daki  San Francisco State University, San Jose State University and San Diego State University gibi  23 devlet üniversitesinin tümüyle ve the University of San Francisco gibi özel üniversitelerle  de  yatay geçiş garanti anlaşmaları mevcuttur.

DVC Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğrenim Kurumu tarafından da tanınmaktadır.

Mükemmel bir Değer: Lisans Eğitiminize DVC’de başlamanız, dört yıllık birüniversiteye başlamanıza göre binlerce dolar tasarruf etmenizi sağlar.

Programlar: Öğrenciler, 45 anabilim dalı ve 40 sertifika programı arasından seçim yapabilir. DVC, Güzel Sanatlar ve Fen Bilimleri Alanında Ön Lisans Eğitimi (Associate Degree) Programları, Başarı Sertifikası ve çok sayıda dört yıllık üniversiteye geçiş programlarına yönelik eğitim olanakları sunmaktadır.

Başlangıç Tarihleri: Ağustos (Güz dönemi) veya Ocak (Bahar dönemi). IEC’de eğitim gören öğrenciler için yaz ve kısa süreli çift zamanlı eğitim seçenekleri vardır.

Son başvuru tarihleri: Güz dönemi: 1 Temmuz / Bahar dönemi: 1 Aralık

Uluslararası öğrenci sayısı: 68 farklı ülkeden gelen 1300 ’den fazla öğrencisi vardır.

DVC Kabul Koşulları: DVC’ye başvurabilmek için lise mezunu (en az 12 yıllık ortaöğretim kurumundan mezun) ve en az 18 yaşında olmanız gereklidir. Anadili İngilizce olmayan veya eğitim dili İngilizce olmayan bir liseden mezun olan öğrencilerin İngilizce dil yeterlik düzeylerini gösteren bir belge sunması zorunludur. DVC, TOEFL (500 PBT veya 61 IBT) veya en az 5.5 puan olan IELTS belgelerini kabul etmektedir.

Kayıt için gerekli olan belgeler: 

– http://www.dvc.edu/isas/admissions.htm

Başvuru:

– 100 $ (dolar) başvuru ücreti
– Lise not çizelgenizin bir kopyası
– İngilizce değilse, lise not çizelgenizin çevirisi
– Öğrencinin mali belgesi (başvuru sırasında verilir)
– İngilizce dil sınavı: TOEFL veya IELTS sonuç belgenizin bir kopyası (sınava daha önce girdiyseniz) İletişim bilgileri ve internet sayfaları:

DVC’nin 2011-2012 Yılı Öğrenim Ücretleri:

Başvuru ücreti Bir defalık ödeme 100 $
Öğrenim Ücreti Dönemde 15 birim (her birim için 216 $) 6,480$
Sağlık Sigortası Akademik yıl 748 $
Aile yanında kalma Tek kişilik oda, hafta içi 2 öğün yemek (pazartesi – cuma) ve hafta sonları 3 öğün dahil 750 $/ay

DIABLO VALLEY COLLEGE – USA bilgi işlem ve başvurularınız için

Kategori : AMERİKA'DA ÜNİVERSİTE FİYATLARI, YURTDIŞI ÜNİVERSİTE FİYATLARI and tagged , , , , , .