Columbia College

columbia Columbia College
1936 yılında kurulmuş olan Columbia College, Kanada’nın en eski bağımsız uluslararası akademisidir. 70 yılı aşkın bir süredir, Akademi, Kanada ve Birleşik Devletlerdeki üniversitelere binlerce öğrenci yetiştirmiştir. Vancouver şehir içindeki modern eğitim tesislerinde bulunan Columbia College, üç farklı program sunmaktadır:
University of British Columbia dahil olmak üzere, Kanada üniversitelerine tamamen transfer edilebilen birinci ve ikinci yıl seviyelerinde kursler sunan Üniversite Transfer Programı. Columbia College’daki üniversite sınıfları, öğrencilerin alanlarında uzman olan öğretim görevlileriyle tam etkileşimine imkan verecek şekilde, boyut olarak sınırlıdır. Columbia College, aynı zamanda Sanat ve Bilimde de Önlisans Dereceleri sunmaktadır
Sunulan programlar şöyledir:
• İşletme
• Bilgisayar Bilimleri
• Mühendislik
• Kitlesel İletişim
• Fen Bilimleri
• Sosyal Bilimler
Tamamen British Columbia lise sistemine entegre olan ve British Columbia Vilayetinde sertifikalandırılan 11. ve 12. Sınıf kursları sunan Üniversite Temel Programı. Gerekli tüm kursları tamamlayan öğrenciler, sertifika veya British Columbia Lise Mezuniyet Diplomasıyla mezun olabilirler. Akademide akademik programa başlamadan önce İngilizce becerilerini iyileştirmek ihtiyacı duyan öğrencileri hazırlayan İkinci Dil Programı olarak tam zamanlı Akademik İngilizce.
Kabul Şartları
Columbia College’da akademik programlara başvuranlar, yeterli akademik başarı kaydına sahip olmalı ve çalışmalara başlama sırasında en az 15-1/2 yaşında olmalıdır. Programınız için asgari İngilizce dil şartlarını karşılamıyorsanız, bu durumda, İngilizce dilinde kredisiz kurs çalışmaları ile birleşik bir programa veya İkinci Dil Programı olarak Akademik İngilizce programına kayıt yaptırabilirsiniz.
Program Başlangıç Tarihleri
Programlar Eylül, Ocak ve Mayısta başlamaktadır:
Güz Sömestri Eylül-Aralık
Kış Sömestri Ocak-Nisan
Yaz Sömestri Mayıs-Ağustos
Program ücretleri (Kanadadoları cinsinden)
Başvuru ücreti 150$
Doküman değerlendirme ücreti 200$
Öğrenci katkı payı depozitosu 11.280$*
* Bu, tam zamanlı öğrencilerin iki sömestrini kapsamaktadır (470$/kredi x 24 kredi)
Konaklama
Aile Yanında Konaklama (isteğe bağlı) aylık 750$ (ilave her gün için 27$)
Aile yakınına yerleştirme ücreti 250$ (havaalanından alma dahildir)
İki sömestr (8 ay) için tahmini yaşam giderleri
Tam pansiyon 6000$
Ulaşım 588$
Tıbbi sigorta 544$
Diğer masraflar 2200$
Toplam yaşam gideri 9.332$

 

bilgi işlem ve başvurularınız için

 

Kategori : KANADA'DA ÜNİVERSİTE FİYATLARI, YURTDIŞI ÜNİVERSİTE FİYATLARI and tagged , , , , .